Kontakt SVE ENG

Filmaffischer Asta Nielsen

Den glädjelösa gatan 1925 poster Asta Nielsen GW Pabst
Den glädjelösa gatan (1925)
Filmaffisch 70x100cm fint skick FN original
SOLD
Människosonen 1927 poster Asta Nielsen
Människosonen (1927)
SOLD
Brustna drömmar 1933 poster Asta Nielsen
Brustna drömmar (1933)
Filmaffisch 30x70cm fint skick FN original
SOLD
 Andra posters du kanske gillar:
Flamingo 1954 poster Curd Jürgens GW Pabst
Flamingo (1954)
Filmaffisch 70x100cm nyskick/rullad RO original
Guldfeber 1925 poster Charlie Chaplin
Guldfeber (1925)
Filmaffisch 30x70cm nyskick NM First sound release original 1942
Cobra 1986 poster Sylvester Stallone
Cobra (1986)
Filmaffisch B nyskick/rullad RO 43x55 original
Rymdimperiet slår tillbaka 1979 poster Mark Hamill George Lucas
Rymdimperiet slår tillbaka (1979)
Filmaffisch 70x100cm nyskick/rullad RO signerad Darth Vader! original
Den djävulska jakten 1966 poster Marlon Brando Arthur Penn
Den djävulska jakten (1966)
Filmaffisch 70x100cm nyskick NM original
Får jag kyssa din fjäril 1969 poster Peter Sellers Hy Averback
Får jag kyssa din fjäril (1969)
AFFISCHER SÖKTIPS:
- om du inte hittar t.ex. en svensk filmtitel kan du prova med engelsk titel, regissör, eller skådespelare
- sök i listan med 10.000 artister, filmtitlar, årtal
- hitta affischer med boxning, spindlar, dokumentärer, Film Noir, musikaler + mycket mer på vår kategorisida
- vanliga sökord: Clint Eastwood, James Bond, Walt Disney, Star Wars, affischer från 1930-talet

Hittar du ändå inte? Efterlys din favoritaffisch och få ett email när den kommer in!